pediatra wizyty domowe

Profilaktyka – jak skutecznie zabezpieczyć dziecko przed kleszczowym zapaleniem mózgu w trakcie wakacji

Każdemu rodzicowi zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie swojego dziecka. Niestety, każdego dnia nasza pociecha może być narażona na szereg różnego rodzaju niebezpieczeństw. Nie ma się więc co dziwić temu, że wizyta domowa pediatry jest tak często potrzebna. Jednym z zagrożeń, z którymi należy liczyć się w sezonie letnim są choroby odkleszczowe, w tym kleszczowe zapalenie mózgu. Dobrze byłoby dowiedzieć się, jak można ustrzec swoje dziecko przed tym schorzeniem w trakcie wakacyjnego wyjazdu. 

Zainwestuj w środki przeciwko kleszczom

Jeżeli wybieramy się na wakacje w miejsce, w którym dziecko będzie narażone na kontakt z kleszczami, powinniśmy zabrać ze sobą preparaty, które je odstraszą. Nie kupujmy jednak pochopnie niesprawdzonych środków. Przed planowanym wyjazdem pomóc może nam na przykład pediatra prywatnie. W trakcie konsultacji będziemy mogli zapytać lekarza o to, jakie preparaty odstraszające niebezpieczne pajęczaki poleca. W dużych i prężnie rozwijających się miastach raczej nie powinniśmy mieć problemu z umówieniem wizyty. Jeśli chcemy umówić konsultację na ostatnią chwilę, naszą uwagę mogą zwrócić pediatra 24h Warszawa. Możemy poprosić zarówno o konsultację stacjonarną, jak i zwrócić swoją uwagę na wizyty domowe pediatra Warszawa. Jeżeli dziecko ma tendencję do alergii i niepożądanych reakcji skórnych, najkorzystniej zainwestować w naturalnie działające środki przeciwko kleszczom. 

Zapytaj lekarza o możliwość szczepienia 

Zarówno stacjonarne, jak i pediatra wizyty domowe mogą być wskazane, jeżeli chcemy porozmawiać z lekarzem na temat możliwości zaszczepienia dziecka przeciwko KZM. Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z faktu, że szczepionka na tę niebezpieczną chorobę jest dostępna. Niestety, kleszczowe zapalenie mózgu, w przeciwieństwie do boreliozy bywa często bagatelizowane. Tymczasem, stanowi dla naszej pociechy poważne, niekiedy śmiertelne zagrożenie. Pediatra Warszawa skutecznie powinien nam to uświadomić, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości. Jeżeli zechcemy zaszczepić swoją pociechę przeciwko KZM musimy zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem. Lepiej zatem nie decydować się na wizyty domowe Warszawa dzień przed planowanym wyjazdem. Szczepionka jest szczególnie wskazana, jeżeli wybieramy się na wakacje w rejony północno-wschodniej oraz południowej Polski. Uważa się bowiem, że w tych rejonach żeruje najwięcej zarażonych kleszczy. 

Dokładnie oglądaj skórę dziecka po powrocie ze spaceru 

Jeżeli pediatrzy wizyty domowe Warszawa skłonią nas do zaszczepienia swojego dziecka przeciwko KZM, możemy być spokojni. W dalszym ciągu nie należy jednak bagatelizować zagrożenia, jakie niosą za sobą kleszcze. Jak bowiem wspomniano wyżej, na boreliozę nie ma żadnej dostępnej szczepionki. Z tego też względu, po powrocie z wakacyjnego spaceru, zwłaszcza po lesie czy parku, koniecznie obejrzyjmy skórę naszej pociechy. Jeśli zauważymy pajęczaka, wyjmijmy go przy pomocy specjalnego lassa, które można zakupić w każdej aptece. Później nie pozostaje nam już nic innego jak baczna obserwacja skóry dziecka. Jeżeli pojawi się na niej rumień, zaintersować muszą nas na przykład pediatra wizyty domowe Warszawa. Lekarz obejrzy miejsce po ukąszeniu i w razie potrzeby zaordynuje leczenie. Jeśli niemożliwe są pediatra Warszawa wizyty domowe, należy udać się na konsultację bezpośrednio do konkretnej przychodni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anna Żelechowska

Renata Karwowska

Anna Żelechowska

+48 500 66 10 66

Renata Karwowska

+48 789 565 658

Scroll to Top